جذاب ترين و محبوب ترين شخصيت هاي انيمه اي


انيميشن هاي ژاپني از گذشته تا به امروز طرفداران بسيار زيادي داشته اند و دهه هاي قبلي با آن خاطره سازي کرده اند، و آن را به نسل هاي امروزي انتقال دادند، توجه زياد مخاطبان، عاملي شد که انيمه ها به زبان هاي متعددي ترجمه شود. اولين بار، کاريکاتورهاي انيمه ژاپني با اوساما تزوکو ظهور پيدا کرد و اولين انيميشن هاي تجاري ژاپني در سال 1917  با سبک خاصي به بازار عرضه شد. مضمون انيمه ها اغلب از رمان يا بازي هاي ويديويي و کميک هاي ژاپني مانگا نشات گرفته شده اند، جالب توجه اين که بسياري از شرکت هاي توليد کننده کارتوني امريکايي مانند آواتار از انيمه ها تاثيرگرفته اند. ما در اين مقاله قصد داريم به 10 مورد از محبوب ترين شخصيت هاي انيمه اي اشاره کنيم.


ايتاچي اوچيها Itachi uchiha


ايتاچي يکي از محبوب ترين شخصيت هاي انيمه اي در مجموعه مانگاست. او فرزند اول خانواده بود و در دوران کودکي اش سختي هاي زيادي را کشيده است. ايتاچي در چهارسالگي، شاهد جنگ جهاني سوم شينوبي و تلفات بسياري زيادي بوده که  در پي آن، از او يک شخصيت صلح طلب ساخت، اين سختي بذر آرزوي نينجا شدن را در سر او کاشت، تا به اين وسيله آن، جهان از جنگ، آزاد شود. او زماني که روباه نه دم به دهکده وهو حمله کرد از برادر کوچکترش ساسوکه محافظت کرد.  ايتاچي آنقدر با استعداد بود که در سن 8 سالگي توانست نينجا شود و مورد توجه رهبران اها قرار گرفت، بنابراين پدرش او را افتخار خاندان اوچيها مي دانست، تا اينکه خاندان اوچيها براي نابودي دهکده وها نقشه کشيدند و براي انجام آن از ايتاچي کمک گرفتند، طي اين ماجرا شکافي بين ايتاچي و خانواده اش ايجاد مي شود.


ناروتواوزوماکي Naruto Uzumaki


ناروتواوزوماکي Naruto Uzumakiناروتواوزوماکي Naruto Uzumaki


يکي از نينجاهاي با استعداد روستاي وهاگاکوره است، بعد از حمله روباه 9 دم به وها، چهارمين هوکاگه   با کمک طلسمي، کيوبي (روباه 9 دم) را در بدن ناروتوي تازه به دنيا آمده زنداني مي کند، بعدها مشخص مي شود ناروتو پسر هوکاگه چهارم است و پدرش بوده که  روح کيوبي را در داخل بدن پسرش قرار داده است. ناروتو به تنهايي و يتيم و در انزواي اجتماعي بزرگ مي شود، او در عين پرشوري بسيار ساده لوح است و اصول ساده و مفاهيم ابتدايي را به سختي درک مي کند. در آکادمي نينجاها با ساسوکه آشنا مي شود،  اما به توانمندي و توجه دختران به ساسوکه حسادت مي کند. او ابتدا يکي از نينجاهاي نسبتا ضعيف بود اما براي دستيابي به مقام هوکاگه تلاش کرد و در سال هاي بعدي به يک نينجاي قدرتمند تبديل شد.


کاکاشي Kakashi Hatake


کاکاشي يکي ديگر از محبوب ترين شخصيت هاي انيمه اي و يکي از با استعدادترين نينجاهاي و است  که در کودکي مادر خود را ازدست مي دهد و با پدرش زندگي مي کند. در آکادمي يکي از شاگردان ممتاز بود تا جاييکه در ميان هم نسلان خود بهترين اعجوبه دوران خود شناخته شد. در 6 سالگي مقامات وها به او اجازه دادند تا در آزمون چونين با تيمش شرکت کند و در 13 سالگي به يک جونين تبديل مي شود. او يکي از مشهورترين شينوبي ها در سراسر جهان و معلم تيم 7 است، اين تيم از ناروتو اوززماکي، ساسوکه و ساکورا هارونو تشکيل شده است، کاکاشي ابتدا بسيار سرد و خشن برخورد مي کرد اما به مرور، شخصيت او تغيير کرد و چهره مهربانش بين دوستانش عيان شد. کاکاشي درباره اهميت کار تيمي بسيار توصيه مي کند، درسي که خود از دوست دوران کودکي اش شارينگان آموخته بود.


کيلوآ زولديک Killua Zoldyck


کيلوآ زولديک Killua Zoldyckکيلوآ زولديک Killua Zoldyck


کيلوا فرزند سوم  خانواده مشهور آدمکشان به نام زولديک است، او خيلي زود آموزش زولديک را فراگرفت و در جواني فنون کشتار را آموخت و به يکي از حرفه ترين قاتلان در بين خانواده اش تبديل شد، اما به طور غير منتظره اي به خانواده اش حمله و مادر و برادر دومش  را زخمي کرد، و از خانه متواري شد تا در آزمون شکارچي شرکت کند، در آنجا با گون آشنا شد و رابطه دوستي با هم شروع کردند. در 6 سالگي در مسابقات هنرهاي رزمي نيز حضور پيدا کرد. او موهاي نقره اي و چشماني آبي رنگ دارد و رنگ چشم هايش براساس خلق و خويش تغيير پيدا مي کند. به نظر مي رسد مانند گون، بي پروا، شاد و سرشار از خلاقيت است، اما در برخي مسايل با هم متفاوت اند. اگر به کيلوآ علاقه داريد، چاپ روي تيشرت با تصوير کيلوا مي تواند ايده جذابي باشد.


لوي آکرمن Levi Ackreman اعجوبه وسواس


لوي با لقب کاپيتان لوي به عنوان قوي ترين سرباز در کل دنيا شناخته مي شد. او فرزند يک روسپي است. عمويش کني آکرمن به ديدن لوي آمد و تصميم گرفت از او مراقبت کند، و به زودي توانست از نيروهاي دروني که از خانواده آکرمن ارث برده بود، استفاده کند. لوي در کنار کني، مهارتهاي استفاده از چاقو و نوع برخورد با مردم را آموخت، و هر آنچه را که مي دانست به لوي ياد داد اما خود را پدر خوبي براي لوي نمي دانست. لوي بين اطرافيانش لقب اعجوبه پاکيزگي شناخته مي شد، زيرا نمي توانست، آلودگي را در محيط اطرافش تحمل کند، لحن و بيان لوي بسيار سرد و حتي توهين آميز است و اغلب احساسات خود را بيان نمي کند، لوي آکرمن يکي از شخصيت هاي معروف انيمه است که در وبسايت رتبه بندي، رتبه 5 را از مخاطبان به دست آورد.


سايتاما Saitama تک پانچ


سايتاما Saitama تک پانچسايتاما Saitama تک پانچ


سايتاما ابرقهرماني است که در شهر ZCity زندگي مي کند و تمرينات سختگيرانه او براي قهرماني باعث ريزش مو و در نهايت کچلي اش مي شود.  او از قدرتمندترين قهرمانان و به تک پانچ، معروف است، يعني تمام حريفانش را با يک مشت، ناکار مي کند، بنابراين در دنياي انيميشن، سايتاما قوي ترين شخصيت انيمه اي به شمار مي آيد . سايتاما شخصيت فوق العاده بي تفاوتي دارد و هيچ اتفاقي، هيجاني در او ايجاد نمي کند زيرا هر آنچه که اراده کند بدون کوچکترين تلاشي به دست مي آورد و اين برايش کسل کننده است، دنبال يک حريف قدر مي گردد تا بتواند چالشي غيرمنتظره براي او ايجاد کند. سايتاما شخصيت فوق العاده بادرايتي دارد که شرايط وموقعيت اطراف را با ذکاوت مي سنجد. طراحي تيشرت با طرح سايتاما براي طرفدارانش بسيار جالب است. اگر به کاراکترهاي محبوب انيمه علاقه داريد، مي توانيد در طرح با تو سفارش بدهيد.


ميناتو ناميکازه چهارمين هوکاج  Minato Namikaze


پدر ناروتو اوزوماکي است و به عنوان چهارمين هوکاج در کنوهاگاکوره شناخته مي شود. او وها را از آسيب روباه نه دم محافظت کرد. ميناتو در دهکده برگ پنهان از يک زوج گم نام به دنيا آمد و بسيار پسر با استعدادي بود. او در 6 سالگي وارد آکادمي نينجا شد. ميناتو مي خواست قهرمان بزرگ دهکده برگ پنهان شود تا مردم به او افتخار کنند بنابراين، هدف خود را يعني تبديل شدن به هوکاژ بزرگ را دنبال کرد. ميناتو وقتي ازآکادمي فارغ التحصيل شد، جيرايي يکي از بزرگان روستاي سنين او را به سرپرستي گرفت. جيرايا معتقد بود که ميناتو يکي از بااستعدادترين شينوبي ها است، او به سريع السير بودن و قدرت عکس العمل سريع مشهور است. از تکنيک هاي قدرتمند ميناتو، زماني است که از دشمن محروم مي کند تا به او اجازه باز کردن دستش را بدهد.


لوفي کلاه حصيري Monkey D.Luffy


لوفي کلاه حصيري Monkey D.Luffyلوفي کلاه حصيري Monkey D.Luffy


لوفي کاپيتان معروف ان دريايي کلاه حصيري است. و اين لقب از کلاهي که شنکس مو قرمز به او داده، نشات گرفته شده است. لوفي در دهکده فوشا به دنيا آمد و در 7 سالگي، گومو نو مي را ناگهاني خورد و بعد از آن بدنش به لاستيک تيديل شد. او روياي دريايي را از کودکي داشت و در سن 17 سالگي به دنبال گنجينه افسانه اي one piece  حرکت کرد. لوفي از درياي آبي شرقي به سمت Grand line رفت تا بتواند جانشين Gol D Roger شود، زيرا هدف نهايي او رسيدن به پادشاه ان دريايي است. او شخصيت شاد و سرزنده اي دارد و بسيار خوش قلب است، و هنگام خطر از خدمه خود محافظت مي کند، اما در جنگ، بسيار جدي و پرخاشگر است و از تمرکزش براي نيرو گرفتن استفاده مي کند.


جيرايا، نينجاي قدرتمند و مرتد Jiraiya


جيرايا، در روستاي وهو به دنيا آمد و تحت نظر هيروزن ساروتوبي، سومين هوکاگه تربيت شد. او آموزش ها و تکنيک هايي  از  وزغ بزرگ آموخت که به حکيم وزغ معروف شد. جيرايا يک شنوبي قدرتمند است و به عنوان بزرگترين نينجاي هم نسل خود شناخته مي شود، اثبات قدرت توانايي اش در جنگ جهاني دوم شينوبي در برابر هانزو مشخص شد که لقب سانين گرفت. جيرايا در ارتباطات خود با ديگران، با پوزخند صحبت مي کرد تا با اين روش، آن ها را بيشتر عصباني کند.جيرايا يکي از سه سانين افسانه اي است که مي تواند برابر درجه هوکاگه قرار بگيرد. او همچنين استاد ميناتو ناميکازه، نيز بود. جيرايا به وهو، زادگاه خود ارادت خاصي دارد با اين که زمان زيادي را براي کشف جهان، به جاهاي ديگر دنيا سفر مي کرد. امروزه چاپ طرح انيمه يکي از ايده هاي دنياي مد به شمار مي رود.


انيمه ها از کجا نشات گرفته اند


انيمه ها از کجا نشات گرفته اندانيمه ها از کجا نشات گرفته اند


ژاپني ها به انيميشن هاي ژاپني، انيمه مي گويند، البته آن ها هر کاريکاتور يا انيميشني که ژاپني يا غير ژاپني باشد، انيمه مي دانند، اما در خارج از ژاپن به کاريکاتور، انيميشن مي گويند.


انيمه ها در ژانرهاي کمدي، درام، عاشقانه، اکشن و ماجراجويي، علمي و تخيلي ساخته مي شود.  و به مضمون آن گاهي به زبان، تاريخ و فرهنگ ژاپن نيز اشاراتي دارد، برخي انيميشن ها مانند Sengoku Basara””  تاريخ ژاپن مي پردازد. و يا داستان هايي با درون مايه، اسطوره هاي ژاپني مانند Hakkenden  يا Hell Girl دختر جهنمي به نمايش درمي آيد. انيمه مضامين انيمه، داستاني را متفاوت تر از آنچه که شنيده ايم، روايت مي کند و همين موضوع، دال بر خاص بودن آن است. يکپارچگي انتقال پيام و احساس در آن جداناپذير است. انيمه ها در گذشته بسيار جذاب و مورد توجه طرفداران بوده اند


چرا انيمه ها محبوب هستند؟


محبوب ترين شخصيت هاي انيمه اي،قدرت و جذابيت خاصي به شکل داستان مي دهند. علت محبوبيت انيمه در داستان سرايي منحصر به فرد، ظاهر گرافيکي متفاوت و احساسات خاصي است که به مخاطب منتقل مي کنند، و البته غيرمتعارف بودن،  غير خطي بودن و غيرقابل پيش بيني بودن آن، باعث محبوبيت بيشتر آن شده است،زيرا مخاطب را تا انتها منتظر مي گذارد. شما در انيمه ها سبک هاي مختلف از  ساده تا پرزرق و برق و عجيب و غريب را مشاهده مي کنيد. انيمه ها با شخصيت هاي کميک غربي مانند سوپرمن و مرد عنکبوتي تفاوت دارند، بنابراين ژانر انيميشن، انقلابي در هزاران سبک هنر در دنياي انيميشن متحرک به وجود آورده است. اگر علاقه مند به اين سبک مقالات هستيد مي توانيد درباره ابرقهرمانان و ابرشروراني مثل جوکر در فروشگاه طرح با تو مطالعه کنيد، تحليل شخصيت جوکر، از مقالات جذاب براي علاقه مندان به جوکر است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Mark دوربين هاي ديجيتال Nora مجموعه مقالات مراقبت از پوست و مو Stacey فروشگاه اينترنتي تاديزاين اخبار پارسي بلاگ Amber Melissa سايت رسمي رسيور discovery